Celebrity Net Worth откри колку заработуваат српските ѕвезди

Извор: ЗаЗабава | Објавено: 19.05.2017 - 15:40

Најпознатата страна на светот која се занимава со заработка и имотна состојба на познатите личности објави податоци и за ѕвездите од српската естрада.

На оваа листа се најде Аца Лукас за кого не постојат точни податоци за вкупната вредност но се знае дека само во текот на минатата година заработил милион долари.

Еве дел од листата за фолк ѕвездите кои најдобро заработуваат.

5. Лепа Брена - 16 милиони долари

4. Шабан Шаулиќ - 20 милиони долари

3. Драгана Мирковиќ - 30 милиони долари

2. Јелена Карлеуша - 40 милиони долари

1. Светлана Ражнатовиќ - 80 милиони долари