Карлеуша и Азис снимија дует

Извор: ЗаЗабава | Објавено: 18.05.2017 - 12:04

Јелена Карлеуша ја најави новата песна 'Оставњам те' која ја сними со бугарскиот пејач Азис и која публиката премиерно ќе може да ја слушне во јуни.

Новиот албум на Јелена, прв после пет години, веќе долго време се спрема. Покрај дуетот со Азис, Карлеуша сними и заедничка песна со колегата од жирито на Звездите на Гранд, Аца Лукас под наслов Приблем и решење.