Samsung припрема нов поевтин смартфон

Извор: ЗаЗабава | Објавено: 16.05.2017 - 13:40

Samsung припреми нов поефтин паметен телефон од семејството Z. Станува збор за Z4 кој најпрво ќе се појави во продавниците во Индија.

Z4 ќе го користи оперативниот систем Tizen, и ќе биде наменет на пазарите во развој. Ќе има 4,5 инчен WXGA екран со резолуција 480х800 пиксели, quad-core 1,5 GHz процесор, 1 GB RAM, предна и задна камера од 5MP, 2050 mAh батерија и Bluetooth 4,0 поддршка.